به گزارش شیز به نقل از فارس، ایرج حریرچی صبح امروز در جلسه ستاد مدیریت کرونا در همدان، اظهار داشت: استان همدان از نظر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اجرای فاصلهگذاری اجتماعی جزء استانهای موفق بوده و نیروهای بهداشت و درمان و دستگاه‌های مختلف استانی نیز در زمینه کنترل و مدیریت کرونا خوش درخشیده‌اند. وی با تاکید […]

به گزارش شیز به نقل از فارس، ایرج حریرچی صبح امروز در جلسه ستاد مدیریت کرونا در همدان، اظهار داشت: استان همدان از نظر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اجرای فاصلهگذاری اجتماعی جزء استانهای موفق بوده و نیروهای بهداشت و درمان و دستگاه‌های مختلف استانی نیز در زمینه کنترل و مدیریت کرونا خوش درخشیده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه هنوز کرونا به خط پایان نرسیده و باید مراقبت‌ها بیشتر از قبل ادامه یابد، تصریح کرد: کرونا ویروس پیچیده‌ای است که کوچک‌ترین بی‌احتیاطی در مدیریت آن صدمات جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت.

معاون کل وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه مردم استان همدان در پنج ماه گذشته مقاومت و دفاع خوبی در برابر کرونا داشتند، گفت: این دفاع باید تا زمان کشف واکسن ادامه داشته باشد.

حریرچی افزود: علت موفقیت کشورهایی مانند نیوزلند، سنگاپور، ایسلند و برخی از شهر های کشور چین در زمینه کنترل کرونا این است که بدون خستگی دفاع را تا زمان کشف واکسن ادامه می‌دهند.

وی با تاکید بر اینکه در این جنگ فرسایشی نباید بگذاریم مردم از رعایت پروتکلهای بهداشتی و مقاومت خسته شوند، ابراز کرد: در هر نقطه‌ای که مردم دست از دفاع بردارند آمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از کرونا افزایش می‌یابد.

معاون کل وزارت بهداشت افزود: در استان همدان رعایت پروتکل‌های بهداشتی از ۸۶ درصد به ۲۶ درصد رسیده بود اما در روزهای اخیر با افزایش مرگ و میر و سیر صعودی مبتلایان، درصد رعایت مردم به ۶۲ درصد رسیده است.

حریرچی با تاکید بر اینکه از وضعیت خوب فعلی نباید مغرور شد، عنوان کرد: برگزاری یک عروسی و مجلس ترحیم می‌تواند وضعیت سفید را به قرمز تبدیل کند. در مواردی شاهد ابتلای ۲۰۰ نفر در یک مراسم عروسی و یک هزار نفر مبتلا در یک مراسم ترحیم بوده‌ایم.

مسافران به سمت همدان سفر نکنند

وی با بیان اینکه در این فصل از سال شاهد ورود مسافران از مناطق گرمسیر به استان همدان هستیم، ابراز کرد: ورود مسافران به این استان همانند یک بمب ساعتی خطرناک است که استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه باید برگزاری دورهمی‌ها و هرگونه تجمع به حداقل برسد، اظهار داشت: ۴۱ درصد از مبتلایان کرونا در استان همدان مربوط به برگزاری مجالس عروسی و ترحیم بوده و ۵۱ درصد نیز مربوط به ارتباطات خانوادگی گزارش شده است. این در حالی است که تنها ۸ درصد موارد درگیری مربوط به مشاغل و ارتباطات شغلی بوده است.

حریرچی با تاکید بر اینکه ۴۶ درصد از مبتلایان کرونا در این استان زنان خانه‌دار بوده‌اند، گفت: حواسمان به مناسبت‌های خانوادگی و مراسم ترحیم باشد.

وی با بیان اینکه در این فاز از بیماری مداخلات محدود و ضعیف هیچ تاثیری ندارد، گفت: باید با مداخلات متوسط تا شدید پیش برویم.