شورای همکاری خلیج فارس که پس از اعلام توافق عادی سازی رابطه امارات و رژیم صهیونیستی سکوت پیشه کرده بود به جای محکوم کردن یا حتی انتقاد صرف از موضع امارات که باعث انشقاق در جهان عرب شده، علیه ایران موضع گیری کرد. به گزارش شیز و به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، شورای […]

شورای همکاری خلیج فارس که پس از اعلام توافق عادی سازی رابطه امارات و رژیم صهیونیستی سکوت پیشه کرده بود به جای محکوم کردن یا حتی انتقاد صرف از موضع امارات که باعث انشقاق در جهان عرب شده، علیه ایران موضع گیری کرد.

به گزارش شیز و به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، شورای همکاری خلیج فارس با صدور بیانیه‌ای از قول «نایف فلاح مبارک» دبیرکل این شورا از مواضع و حمایت جانبدارانه ایران  در حمایت از آرمان ملت فلسطین بر آشفت و ایران را به دخالت در امور داخلی کشورهای عربی متهم کرد.

این شورا در بیانیه خود آنچه «تهدیدات ایران » خوانده مدعی شده است که این موضع گیری پیامدها خطرناکی بر منطقه به همراه دارد.

شورای همکاری (واگرایی) خلیج فارس که پس از اعلام توافق امارات و رژیم صهیونیستی سکوت پیشه کرده بود، خود را حامی امارات اعلام کرده و از ایران به زعم خود خواسته از دخالت در امور داخلی کشورهای عربی بپرهیزد و از زبان  تهدید استفاده نکند.

از دید کارشناسان سیاسی مواضع شورای همکاری خلیج فارس شامل شش کشور  عربستان، قطر، کویت، بحرین، امارات و عمان  بیش از آنکه بازتاب مواضع این کشورها باشد منعکس کننده دیدگاه عربستان سعودی است.