به گزادش شیز پرس و به نقل از ایرنا بازار خودروی پایتخت در هر سه رده داخلی، مونتاژی و خارجی در رکود به سر می‌برد و نوسان نرخ دلار در بین کانال‌های ۲۴ تا ۲۶ هزار تومانی در روزهای گذشته باعث شده این سکون و رکود همچنان ادامه داشته باشد. به گزارش روز یکشنبه ایرنا، […]

به گزادش شیز پرس و به نقل از ایرنا بازار خودروی پایتخت در هر سه رده داخلی، مونتاژی و خارجی در رکود به سر می‌برد و نوسان نرخ دلار در بین کانال‌های ۲۴ تا ۲۶ هزار تومانی در روزهای گذشته باعث شده این سکون و رکود همچنان ادامه داشته باشد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، بررسی فضای مجازی و سایت‌های خودرویی در روز جاری حاکی است هر دستگاه پراید ۱۳۲ حدود ۱۰۴ میلیون تومان، پراید ۱۵۱ (وانت پراید) ۱۰۷ میلیون تومان، پراید ۱۳۱ حدود ۱۰۱ میلیون تومان، پراید ۱۱۱ به بهای ۱۲۰ میلیون تومان، تیبا صندوق‌دار به قیمت ۱۱۰ میلیون تومان و تیبا ۲ به بهای ۱۲۱ میلیون تومان از سوی فروشندگان قیمت‌گذاری شده است.

در گروه ایران‌خودرو نیز فروشندگان و آگهی‌دهندگان پژو ۴۰۵ جی. ال. ایکس را به ۱۷۱ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ را به ۱۹۰ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ دنده‌ای را به ۲۶۹ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ صندوق‌دار را به ۲۴۰ میلیون تومان و پژو پارس ساده را ۲۰۱ میلیون تومان قیمت‌گذاری کردند.

“نعمت‌الله کاشانی‌نسب” رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی پایتخت در این زمینه به ایرنا گفت: با گذشت حدود ۱۰ روز از پایان تعطیلی‌های دو هفته‌ای کرونایی، هیچ تغییری در وضعیت بازار شاهد نبوده و همچنان رکود کامل در خرید و فروش‌ها وجود دارد.

وی که همچون همیشه از اعلام قیمت برای خودروها خودداری می‌کرد، افزود: معامله‌ای انجام نشده که بخواهیم اطلاعاتی در این زمینه بدهیم.

کاشانی‌نسب معتقد است: مردم تصور می‌کنند که قیمت‌ها باز هم پایین‌تر خواهد آمد و اگر اعلام دو شرکت بزرگ خودروساز در تجاری‌سازی ۱۴۰ هزار دستگاه خودرو تا پایان سال را در نظر داشته باشیم، باید به خریداران خودرو حق داد که همچنان منتظر کاهش‌های بیشتر باشد.

وی تاکید کرد: قیمت خودروهای خارجی نیز در روزهای گذشته متأثر از رکود خودروهای داخلی، بدون تغییر مانده است.

به گزارش ایرنا، امروز در دسته مونتاژی‌ها هر دستگاه پژو ۲۰۰۸ به حدود ۸۶۰ میلیون تومان، هایما اس ۷ بسته به کارکرد بین ۵۹۰ تا ۶۵۰ میلیون تومان، هایما اس ۵ حدود ۵۶۰ میلیون تومان و جک اس ۵ به ۶۵۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

بررسی قیمت‌ها در بازار خودروهای خارجی نیز حکایت از ثبات و تداوم رکود دارد. یک نمایشگاه‌دار در نیاوران واقع در شمال تهران می‌گوید: در ۱۰ روز گذشته قیمت‌ها ثابت مانده و تغییری نداشته است.

“کوروش طواحن” به ایرنا گفت: افرادی که در هفته‌ها و ماه‌های گذشته خودرو به قصد سرمایه‌گذاری آن هم با مبالغ بالا خریداری کرده بودند، این روزها در برابر کاهش قیمت‌ها به‌شدت مقاومت می‌کند.

یک فعال دیگر بازار خودروهای خارجی نیز معتقد است: ثبات نسبی دلار در روزهای گذشته، در وضعیت کنونی بازار بی‌تأثیر نیست و همه دست نگه داشته‌اند که ببینند در نهایت اوضاع چطور خواهد شد؟

وی، به افزایش اندک قیمت خودروهای داخلی در روزهای گذشته اشاره کرد که به‌طور معمول با وقفه‌ای چندروزه بر روی قیمت خودروهای خارجی تأثیرگذار خواهد بود.

به گزارش ایرنا، مشاهدات حاکی است امروز هر دستگاه بی. ام. و ۷۳۰ در ۶ میلیارد تومان، لکسوس ان. ایکس بین ۳.۴ تا ۳.۵ میلیارد تومان، فولکس واگن تیگوان ۲.۴ میلیارد تومان، سانتافه مدل ۲۰۱۷ صفر کیلومتر ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان، و مزدا ۳ صفر کیلومتر حدود ۸۶۰ میلیون تومان قیمت دارد که به گفته کارشناسان، در همین قیمت‌ها نیز خریدار ندارند