انفجار و آتش سوزی بزرگ در کلینیک شمال تهران منجر به ۱۹ کشته شد. به گزارش شیز پرس و به نقل از عصرایران، این آمار را اعلام کرد. ۶ نفر از کشته ها مربوط به اتاق عمل کلینیک بوده اند. ۴ نفر هم در این حادثه، مجروح بدحال هستند. این کلینک در شمال خیابان شریعتی […]

انفجار و آتش سوزی بزرگ در کلینیک شمال تهران منجر به ۱۹ کشته شد.

به گزارش شیز پرس و به نقل از عصرایران، این آمار را اعلام کرد. ۶ نفر از کشته ها مربوط به اتاق عمل کلینیک بوده اند.

۴ نفر هم در این حادثه، مجروح بدحال هستند.

این کلینک در شمال خیابان شریعتی تهران واقع است. حادثه به دنبال انفجار در کپسول های کلینیک روی داد.

خبرهای جدید:

– پیام تسلیت قالیباف رئیس مجلس:

پیگیرِ رسیدگی کامل درمانی به بازماندگان و همچنین ارائۀ گزارش دقیق از علل و ابعاد این سانحۀ دلخراش توسط مسئولان امر و گزارش شفاف آن به مردم خواهم بود.

–  حریرچی  معاون وزیر بهداشت: شدت انفجار به حدی بود که ساختمان‌های اطراف کلینیک هم آسیب دیده است

– احتمال انفجار مجدد

سخنگوی سازمان اورژانس کشور: احتمال انفجار مجدد به طور کامل از بین نرفته است / از مردم خواهش می‌کنیم اخبار را از رسانه‌ها پیگیری کنند و در محل حادثه جمع نشوند./ صداوسیما

– تعداد کشته های آتش سوزی کلینیک شمال تهران، ۱۸ نفر است/ ۶ یا ۷ نفر زخمی شدند / 5 نفر در یک کمد مخفی شده بودند که همگی فوت کردند/  در ابتدا ۱۹ نفر کشته اعلام شداما یک نفر هنوز نفس دارد پس تعداد قطعی کشته ها ۱۸ نفر است.

حضور گسترده خانواده کشته ها و مجروحان در اطراف کلینیک / ساختمان کلینیک کاملا سوخته اما خیلی به ساختمان های اطراف سرایت نکرده / نیروهای اتش نشانی از ساختمان کلینیک خارج شده اند/ جنازه ها همچنان در ساختمان هستند/ شبکه خبر

–  افزایش کشته ها به ۱۹ نفر

سخنگوی آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران: در عملیات جستجوی آتش نشانان، ۶ نفر دیگر را در یکی از اتاق ها پیدا کردند/ ۵ نفر از این افراد هیچ علایم حیاتی نداشته و تنها یک مصدوم که حالش وخیم بود به بیمارستان منتقل شد/ تاکنون ۱۹ نفر در این حادثه جان باختند که ۱۵ زن و ۴ مرد هستند/ با تلاش آتش نشانان ۲۰ نفر از افراد در این حادثه نجات یافتند.


– سخنگوی سازمان آتش نشانی:

در حال حاضر ١٩ نفر از داخل ساختمان به غیر از نجات‌یافتگان خارج شدند که فوت ١٨ نفر از آنها متأسفانه تایید شده است. نظر نهایی توسط عوامل اورژانس اعلام خواهد شد.

–  رییس مرکز اورژانس تهران:

حادثه آتش‌سوزی کلینیک سینای تهران ۱۳ کشته و ۶ زخمی برجا گذاشت.

۱۰ نفر از کشته‌شدگان زن و سه نفر مرد هستند.

اجساد در حال انتقال به بهشت زهرا(س) تهران است و مصدومان نیز به بیمارستان شهدای تجریش انتقال یافتند/ ایرنا

–   معاون استانداری تهران: نشت گاز علت آتش‌سوزی در مرکز درمانی سینا در خیابان شریعتی (در شمال تهران) بود/ ایسنا


– 
  ۱۳ فوتی در حادثه در کلینیک درمانی سینا

پیمان صابریان رییس مرکز اورژانس تهران در گفتگو با فارس از تایید فوت ۱۳ نفر در حادثه کلینیک سینا خبر داد.
۶ مصدوم هم به بیمارستان شهدای تجریش منتقل شدند


– 
جانشین فرمانده انتظامی تهران گفت: تعدادی از کپسولهای اکسیژن در محل مذکور منفجر شده و در حال حاضر نیروهای انتظامی، آتش‌نشانی و امدادی در محل حادثه حضور دارند.

سردار حمید هداوند تصریح کرد: خوشبختانه آتش خاموش شده و نیروهای امدادی در حال تخلیه ساختمان محل حادثه هستند.


– 
 معاون استانداری تهران اعلام کرد: نشت گاز علت آتش‌سوزی در مرکز درمانی سینا در خیابان شریعتی (در شمال تهران) بود.

افزایش تعداد کشته ها و مصدومین

روابط عمومی اورژانس کشور اعلام کرد، ساعت ٢٠:۵۶ شب گذشته حادثه انفجار و حریق در کلینیک درمانی سینا اطهر رخ داد که تاکنون ١٩ تن از جمله ١۵ زن و چهار مرد بر اثر این حادثه جان خود را از دست داده‌اند.

مصدومان خانم ۴۵ساله از پرسنل، آقا ۴٢ ساله آتش‌نشان، آقای ٣٧ ساله و خانم‌های ۵٠، ٢٣، ٣٧ و ٢۵ ساله بوده‌اند که طبق اعلام ستاد، نیمی از مصدومان به زودی ترخیص خواهند شد.

هفت نفر نیز در محل حادثه، درمان شدند.

احتمال انفجار مجدد در محل حادثه هنوز کاملاً از بین نرفته است

سخنگوی سازمان اورژانس کشور در پی وقوع حادثه کلینیک سینا اطهر با بیان این که احتمال انفجار مجدد به طور کامل از بین نرفته است، گفت: از مردم خواهش می‌کنیم اخبار را از رسانه‌ها پیگیری کنند و در محل حادثه جمع نشوند.

مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس کشور در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بخش عمده جان‌باختگان و مصدومان مربوط به طبقه چهارم یا پنجم هستند که در اتاق‌های عمل جراحی حضور داشتند.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور بیان کرد: حضور پرتعداد افراد در محل حادثه، هم به جهت احتمال انتقال ویروس کرونا و هم به دلیل این که در مرکز درمانی، کپسول‌های گاز از جمله اکسیژن وجود دارد و احتمال انفجار مجدد هنوز به طور کامل از بین نرفته است، می‌تواند خطرآفرین باشد و بیم افزایش مصدومان را داریم. بنابراین از مردم خواهش می‌کنیم اخبار را از رسانه‌ها پیگیری کنند و در محل حادثه جمع نشوند.

وی همچنین شایعه وجود مواد رادیواکتیو در این مرکز درمانی را رد کرد و گفت: در این مرکز پزشکی فعالیتی در حوزه پزشکی هسته‌ای انجام نمی‌شد و فرضیه وجود مواد رادیواکتیو در آن رد می‌شود. با این حال همکاران این موضوع را بررسی کردند و به همین نتیجه رسیدند؛ کما این که می‌بینید در محل حضور دارند و بدون مشکل در حال امدادرسانی هستند.

هشدار درباره انفجار خیابان شریعتی تهران

استاد نمونه کشور در مهندسی سازه، زلزله و مدیریت بحران و بنیانگذار مقاوم سازی و مدیریت بحران کشور، نکاتی را درباره انفجار کلینیک سینا اطهر در خیابان شریعتی تهران یادآور شد.

به گزارش ایسنا، فریبرز ناطقی الهی در «خبرآنلاین» نوشت: با توجه به انفجار در میدان قدس از مسئولان شهری درخواست می‌شود تا شعاع یک هزار متری منطقه را تخلیه کنند.

از مردم عزیز نیز درخواست می‌شود از نزدیکی به سایت بیمارستان در حال آتش‌سوزی جدا دوری کنند.

دود حاصله نشان از انفجار و امکان سوخت مواد سمی یا گاز هلیوم دارد. پلوم رها شده با شکل کاملی از مواد و رنگ سیاه و غلیظ آن می‌تواند حاصل آتش‌سوزی مواد سمی یا حتی دارویی و شیمیایی باشد؛ لذا دوری و نزدیک‌نشدن به سایت و تخلیه منطقه جدا تا اطلاع مسئولان امر توصیه می‌شود.

در ضمن هم برای سلامتی خود شهروندان و هم امداد گران تخلیه افراد امری ضروری است.