علیرضا رییسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا: ▫️امروز رییس جمهور تاکید کردند که اگر آمادگی وجود دارد تعطیلی از امروز آغاز شود اما اعضای ستاد برای اعمال محدودیت درخواست فرصت کردند. ▫️از ابتدای آذرماه در ١٠٠ شهر قرمز از جمله تهران رده‌های شغلی٢،٣ و ۴ تعطیل خواهند بود و پس از این مدت اگر […]

علیرضا رییسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا:

▫️امروز رییس جمهور تاکید کردند که اگر آمادگی وجود دارد تعطیلی از امروز آغاز شود اما اعضای ستاد برای اعمال محدودیت درخواست فرصت کردند.

▫️از ابتدای آذرماه در ١٠٠ شهر قرمز از جمله تهران رده‌های شغلی٢،٣ و ۴ تعطیل خواهند بود و پس از این مدت اگر وضعیت شهر به نارنجی تبدیل شود محدودیت در گروه‌های شغلی ٣ و ۴ اعمال می‌شود.

▫️در شهرهای نارنجی گروه‌های شغلی ٣و ۴ و در شهرهای زرد گروه‌های شغلی ۴ از اول آذرماه تعطیل خواهند بود.

▫️رستوران‌ها از اول آذرماه تعطیل هستند و فقط مجاز به عرضه موادغذایی به صورت بیرون هستند.

▫️در شهرهای قرمز تا سقف یک سوم، در شهرهای نارنجی تا یک دوم و در شهرهای زرد دو سوم کارکنان ادارات مجاز به حضور در محل کار هستند.

▫️مدارس ، دانشگاه‌ها و آزمون ها غیرحضوری برگزار خواهند شد و مساجد و نماز جمعه تا ٢ هفته در شهرهای قرمز، نارنجی و زرد تعطیل خواهند بود.

▫️در شهرهای قرمز خودروهای با پلاک غیربومی حق ورود و خروج ندارند.

▫️در مناطق قرمز جلسات رسمی با ١۵ نفر، در مناطق نارنجی با ٢٠ نفر و در مناطق زرد با ٣٠ نفر برگزار خواهد شد.

▫️تمام مراکز بلیت فروشی به سامانه آزمایشگاهی متصل خواهند شد و اگر کسی تست مثبت داشته باشد تا ١۴ روز نمی‌تواند با هواپیما، قطار یا اتوبوس سفر کند.

▫️کارخانه‌ها مشمول محدودیت‌ها نمی‌شوند و صنعت و تولید تعطیل نخواهند شد./باشگاه خبرنگاران