فرماندار تکاب گفت: خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان این شهرستان در سیلو و مراکز خرید امسال برای اولین بار در تاریخ بخش کشاورزی تکاب از مرز ۴۰ هزار تن گذشت و به ۴۰هزار و ۸۵۰ تُن تا روز شنبه ۱۱ شهریور رسید. به گزارش روابط عمومی فرمانداری تکاب، اسماعیل حیدری آزاد روز یکشنبه با […]

فرماندار تکاب گفت: خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان این شهرستان در سیلو و مراکز خرید امسال برای اولین بار در تاریخ بخش کشاورزی تکاب از مرز ۴۰ هزار تن گذشت و به ۴۰هزار و ۸۵۰ تُن تا روز شنبه ۱۱ شهریور رسید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تکاب، اسماعیل حیدری آزاد روز یکشنبه با بیان اینکه میزان خرید تضمینی گندم از کشاورزان تکاب در سال زراعی جاری نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد افزایش یافته است افزود: سال گذشته تا پایان فصل خرید تنها ۲۶ هزار و ۴۰۰ تُن از کشاورزان تکاب خریداری شد و با احتساب میزان خرید امسال، رکورد خرید گندم در این شهرستان برای اولین بار شکسته شد در حالی که تنها در دهه هفتاد در یک سال زراعی میزان خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان تکاب ۲۹ هزار تُن بود.

وی بیان کرد: همچنین تاکنون بیش از ۴هزار میلیارد ریال از بهای گندم خریداری شده به کشاورزان تکاب پرداخت شده که ۶۹ درصد کل مطالبات آنان است.

فرماندار تکاب با بیان اینکه میزان خرید گندم در این شهرستان اتفاقی بی‌سابقه در تولید و خرید این محصول به شمار می رود اظهارکرد: با الطاف الهی و شرایط مناسب جوی و تلاش ها و کوشش های کشاورزان سخت کوش شهرستان و اقدامات فنی و خدمات و طرح های حمایتی ارائه شده دولت سیزدهم و مدیریت جهاد کشاورزی و حمایت های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در سال ۱۴۰۲ در بخش کشاورزی تکاب اقدام بی سابقه و ماندگار در زمینه رشد و جهش تولید در این شهرستان محقق شد. ۱۴۰۲/۶/۱۲

  • منبع خبر : روابط عمومی فرمانداری تکاب